Logowanie

Strona główna FAQ Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria

Poprzedni temat «» Następny temat
Główki jigowe a ich ciężar
Autor Wiadomość
Wodzu 
Forum Master
Mr Admin

Wysłany: 27-11-2016, 21:11   Główki jigowe a ich ciężar

Zastanawiałem się, czy poruszać taki temat, bo sprawa wydaje się błacha. Chociaż mnie to osobiście zainteresowało. Otóż, ostatnio musiałem trochę uporządkować moje pudełko wędkarskie. Zacząłem segregować główki jigowe, które były pomieszane. Ponieważ wiele z nich nie ma opisanej gramatury, z ciekawości użyłem małej wagi, której zakres pomiaru waha się w granicach 0,01 - 200 gram. Tak przynajmniej napisał Chińczyk. I tu nastąpiło zdziwienie. Otóż główki, które miały wybitą gramaturę ( np. Gamakatsu, Mustad ), w dodatku ciężkie 20 lub 25 gram, nijak nie pasowały do tego co pokazywała waga. Odchyły były na poziomie ok. 4 - 5 gram w dół! W rzeczywistości główka 20 gr. ważyła ok. 15 - 16 gr., a główka 25 gr. ok. 21 gr. Idąc dalej, zacząłem sprawdzać lżejsze główki. Tutaj różnice również były, np. 10 gr. dawało faktycznie ok. 8 gr. , a 12 gr. wskazywało na wadze w rzeczywistości ok. 10,5 gr.
Wszystkie główki z opisaną gramaturą ważyły w rzeczywistości mniej. W przypadku cięższych była to różnica w zakresie 4 - 5 gr., a przy główkach lżejszych 1,5 - 2,5 gr.
Pozostaje jedna niewiadoma: czy moja waga jest precyzyjna? :wink:
Ciekawy jestem, czy ktoś z Was próbował ważyć główki jigowe i jakie były z tym związane spostrzeżenia.
Admin

MasterKzaM 
Forum Master

Wysłany: 17-12-2016, 20:14   

Ciekawe jest to co piszesz -zalezy z jakiej formy leja i z jaka domieszka aby utwardzic olow.

Odpowiedz do tematu